InBáze, z.s.

Mozaiku podporují známé osobnosti

Osmany Laffita – módní návrhář – PATRON FONDU

New-portrait-2014-2

“ Musím říct, že když jsem byl InBází osloven, abych se stal patronem fondu Mozaika, zaskočila mě především skutečnost, že uprchlíci nebo lidé, kteří migrují do České republiky, migrují i se svými dětmi. Odcházet ze své země kamkoliv je těžké pro kohokoliv, ale pro děti to musí být opravdu dramatické. Stěhovat se, pod tlakem a snad do lepšího prostředí, opustit vše co znám, to je podle mě velmi nelehká situace. Já jsem se do České republiky stěhoval před 27 lety. Dobrovolně, ale nebylo lehké se přizpůsobit. Proto jsem s radostí přijal nabídku InBáze stát se patronem fondu Mozaika. Mně samotnému se mnohokrát dostalo pomoci od různých lidí, abych mohl jít krok za krokem kupředu. Vždy mi působí radost, když můžu tuto pomoc vrátit potřebným.

Lejla Abassová – moderátorka, tanečnice, modelka a herečka

LEJLA

InBázi znám již několik let, pomáhala jsem s propagací jejich multikulturního festivalu RefuFest. Fond Mozaika je velmi užitečný počin. Z vlastní zkušenosti vím, s jakými překážkami se u nás mohou setkat děti z jiných kultur. Je dobré pro ně i pro nás, když jim prostřednictvím Fondu Mozaika pomůžeme najít v České republice nový domov.“

Jan Šibík – reportážní fotograf

 

sibikBW2009

Na podporu Fondu Mozaika nám pan Jan Šibík nafotil sérii snímků dětí, které InBáze, o.s. v jejich mimoškolních aktivitách již podpořila. Vzniklá výstava měla vernisáž během festivalu RefuFest 2014 v centru Prahy. Dále byla k vidění např. na akci Zažít město jinak, nebo v kavárně Mamacoffee v Karlíně.