InBáze, z.s.

DIVADELNÍ WORKSHOP

26. února 2018 | Aktuality

TĚLO – HLAS – JAZYK

CYKLUS DIVADELNÍCH WORKSHOPŮ

Láká Vás divadlo? Máte zájem zkusit si některé divadelní techniky jako improvizaci či stínohru, rozvíjet práci s tělem nebo hlasem? Zveme Vás na sérii šesti divadelních workshopů s různou tématikou.

Na jevišti je vidět každý detail. To nám pomáhá ztvárňovat  to, co se děje kolem nás a objevovat témata, se kterými přicházíme my sami.

Pomocí  rozmanitých divadelních technik se zaměříme na naše tělo, hlas a řeč jako na výrazové a komunikační prostředky, které nám umožňují se vyjádřit na různých úrovních.

Každé setkání má vlastní téma a je zakončeno krátkou prezentací toho, co jsme se naučili. Budeme pracovat v malé skupince.

Nedělní prostor vás zve ke hře a radosti z objevování a sdílení.

Pro dospělé od 18 let. Vítán je každý. Připojit se je možné kdykoli.

PROGRAM /  VŽDY V NEDĚLI DO 15.00 DO 20.00 HOD.

1. Od scénografa po diváka / 11 . 2. / InBáze, Legerova 50, Praha 2

Všichni jsme tvořiví, jenom si my dospělí musíme tuto vlastnost nejprve povolit. Divadlo umí přitáhnout všechny tvůrčí bytosti na scénu, rozvinout fantazii diváka a vytvořit prostor pro hru. Pojďme společně prozkoumat, kdo jsou naši hrdinové, co nám prozrazuje prostor a jak ho oživit tělem a slovem. 

2. Zaplnit prostor / 25. 2. / Žižkostel, Náměstí barikád 1, Praha 3

Paul Watzlawick píše: “Nelze nekomunikovat”.  Komunikujeme všichni. Jak moc je naše tělo výřečné, jak moc jsou naše gesta výmluvná? Jak málo stačí na to, abychom se dorozuměli? Vyzkoušíme si práci na scéně, kde slova nejsou potřeba. 

3. Síla hlasu / 11. 3. / Žižkostel

4. Můj vnitřní hrdina / 25. 3. / Žižkostel

5. Příběh – cesta k druhému člověku / 8. 4. / Žižkostel

6. Ve stínu a světle / 22. 4. / Žižkostel

Dílnu vede Vanda Gabrielová, zkušená lektorka divadelní improvizace a dramatické výchovy, prezidentka České improvizační ligy.

V případě zájmu se prosím hlaste na mlynarova@inbaze.cz.